Information om MrBeef.dk
Chefen har ordet
Mit navn er Ole Østberg. Jeg har udviklet MrBeef.dk og har ansvaret for den daglige drift.
Min historie
Jeg blev udlært butiksslagter i 1990 og har stort set hele mit arbejdsliv beskæftiget mig med fødevarer. Jeg har blandt andet arbejdet som slagtermester i flere supermarkeder i Danmark og Norge og har desuden drevet restaurant i feriebyen Søndervig i fem år.
Herefter gik turen til grossistbranchen, hvor jeg i flere år arbejdede som konsulent hos AB Catering i Holstebro og Dencon Foods i Haderslev.
Senere har jeg beskæftiget mig med web- og systemudvikling inden for fødevare- og sommerhusbranchen, hvor jeg sammen med mit team har udviklet forskellige systemer med særligt fokus på foodservicebranchen.
Erfaring og gode råvarer
Jeg har altid haft en stor interesse for godt kød, gode vine og produkterne og historierne bag dem.
Gennem mange år i både detail- og grossistbranchen har jeg opbygget erfaring med kød og fødevarer samt relationer til leverandører i både Danmark og udlandet. Den erfaring bruger jeg i arbejdet med sortimentet på MrBeef.dk.
MrBeef.dk
For mig handler MrBeef.dk om godt kød, et spændende sortiment og en webshop, hvor kunderne skal kunne føle sig trygge ved deres køb.
Mit mål er at give kunder i hele Danmark adgang til et bredt udvalg af kød og samtidig sikre en god oplevelse fra bestilling til levering.
Køb af kød er nemlig en tillidssag.
De bedste hilsner
Ole Østberg
Direktør